Česky English
Drobečková navigace

Úvod > Tábory > Informace

LETNÍ táborY

 

Kapacita tábora: 20 míst

Doporučený věk: 6-15 let

PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR 30.7.-3.8. JE PLNĚ OBSAZEN!

 

POPIS TÁBORASPRÁVNÝ TÁBOR.png

 
Klasický tábor pro milovníky přírody a táborových her. Chata Mír se nachází v beskydských lesích blízko Rožnova  pod Radhoštěm, kde příroda přímo vybízí k nezapomenutelnému prožití letních prázdnin.
 
PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR
30.7.-3.8.
děti denně dojíždějí, strava 3x denně (svačina, oběd, svačina)
stravování a zázemí v budově chaty Mír
 
Každý den bude sraz na tábor v 7.45 hodin na Chatě Mír. Konec programu je vždy v 16 hodin, děti je možné vyzvedávat až do 17té hodiny.
 
 
STANOVÝ TÁBOR
6.-10.8.
děti ubytovány v teepee, sociální zařízení v budově
stravování a zázemí v případě špatného počasí v budově
strava 5x denně (snídaně, svačina, oběd, svačina, teplá večeře)
 
Nástup na tábor v pondělí 6,30 - 8,00 hodin.
Konec tábora pátek 17,00 hodin (16,00 vyhlášení).
 
POBYTOVÝ
13.-17.8.
ubytování ve dvou, tří, čtyř a osmilůžkových pokojích
strava 5x denně (snídaně, svačina, oběd, svačina, teplá večeře)
 
Nástup na tábor v pondělí 6,30 - 8,00 hodin.
Konec tábora pátek 17,00 hodin (16,00 vyhlášení).
 
 

PŘIHLÁŠKY

 
 

PROGRAM TÁBORA

Tento rok s detektivním téma a téma "správných " dětí
klasický táborový program (celotáborová hra, hry, soutěže, promítání filmu, závěrečná diskotéka)
krátké výlety, jeden den celodenní výlet
Program a výlety jsou zcela závislé na aktuální předpovědi počasí a kondici jednotlivých účastníků
 

VEDENÍ TÁBORA

 
zkušení táboroví vedoucí, hlavní vedoucí, kvalifikovaný zdravotník
 

CENA TÁBORA ZAHRNUJE

 
ubytování ve vícelůžkových pokojích, sociální zařízení na patře, lůžkoviny
5x denně strava včetně celodenního pitného režimu
odměny, ceny, diplomy
pedagogický a zdravotnický dozor
DPH
základní úrazové pojištění
 

UBYTOVÁNÍ A STRAVA

 
Děti jsou ubytovány na Chatě Mír ve vícelůžkových pokojích, sociální zařízení je na patře. V hotelu je k dispozici sauna, pingpongový stůl, stolní fotbálek a společenská místnost. Během stravování dětí je budova chaty uzavřena pro hosty restaurace.
 
Strava je zajištěna 5x denně včetně celodenního pitného režimu (čaj, voda se šťávou, voda). Doporučujeme dětem přibalit nejen láhev na vodu, ale i termosku na teplý čaj. Snídaně jsou servírovány dle jídelníčku - pečivo s uzeninou, sýrem, marmeládou nebo domácí moučník. Na dopolední svačinu děti dostávají ovoce nebo sušenku. Oběd je servírovaný, skládá se z polévky a hlavního chodu. Na odpolední svačinu připravíme domácí pomazánku s pečivem nebo se sýrem a šunkou či jogurt s cereáliemi, nebo ovoce či zeleninu. Večeře je taktéž servírovaná a skládá se z hlavního chodu. 
 
Na tábor přijímáme děti s bezlepkovou dietou, vegetariány, vegany a děti s různým omezením ve stravě. Informace o požadavcích na úpravu jídelníčku prosím uveďte do poznámky v přihlášce na tábor.
 

S SEBOU 

 
Táborovou dokumentaci - bude zasláno na uvedený email, nutné ověřit lékařem dle pokynů na dokumentaci. Kopii kartičky pojištěnce
 
Léky, které dítě pravidelně užívá, včetně podrobné medikace
 
hygienické potřeby v toaletní taštičce (mýdlo, šampón, hřeben, zubní kartáček a pasta), ručník, osušku, kapesníky, spodní prádlo na počet dní tábora plus náhradní, ponožky na počet dní tábora plus náhradní, pyžamo, 3x kraťasy (holky příp. sportovní sukni), 5x tričko s krátkým rukávem, 2x tričko s dlouhým rukávem, tílka dle předpokládaného počasí, čepice proti slunci, mikina 1-2x, 2x tepláky (holky leginy), lehkou nepromokavou bundu nebo bundu+ pláštěnku, oblečení k ohni, turistické oblečení, přezůvky, sportovní a turistickou obuv příp. sandály, batůžek na výlety, PET láhev na vodu nebo sportovní lahev, termoska (ale nemusí být), hrníček nejlépe plastový, sluneční brýle, opalovací krém, pomáda na rty, sáček na špinavé prádlo, podepsané léky (pokud užívá), kapesné (nebo lze založit účet na baru), psací potřeby, společenské hry a knihy dle vlastního uvážení.  Oblíbený polštářek. Jednoduchou masku na karneval.
 
Stanový tábor: věci v tašce nebo kufru, pro snadné hledání věcí. Spacák a karimatku, teplé pyžamo, ponožky na spaní, pantofle nutné pro případný noční přechod do budovy na toaletu
 
Příměstský tábor: Věci na jeden den sbalené v batůžku, náhradní oblečení možné ponechat na chatě celý týden- sbalené v označené látkové tašce (nebo igelitce, batůžku)
 
Nejmenší děti nezapomenout oblíbeného plyšáka na spaní nebo hračku.
 

S SEBOU NEBRAT

 
Příliš drahé oblečení, elektroniku a cennosti. V případě potřeby si mohou děti zavolat z táborového telefonu. Léky, které jsou běžně dostupné v lékárně např. na bolest hlavy apod., na táboře máme dostatečně vybavenou lékárničku a kvalifikovaného zdravotníka
 
 
 

LETNÍ TÁBORY

 
Tábory konané u nás na chatě mají zejména sportovně-turistický charakter.
Děti tráví čas hlavně venku, což je samo o sobě velké dobrodružství. TÁBOR17.jpg
 
Máme vlastní teepee jako venkovní zázemí pro děti. Děti si vyzkouší  nejlepší trefu s lukem, flusačkou nebo vzduchovou pistolí. Hlavní náplní programu jsou nejen výlety do okolní přírody, ale především klasické hry tak jak jsme byli zvyklí na táborech, když jsme my byli malí. Děti si sami nanosí dřevo, rozdělají a udržují oheň - abychom si na něm mohli večer všichni společě opéct špekáčky a zaspívat písničky. Oblíbenou hrou všech dětí je například Kubb, vyrobený ale samozřejmě samotnými dětmi. Sportovní aktivity doplňují klidnější programy a to luštění indicií nejen podle morseovy abecedy, vyrábění vlajky ...
 
Tábor vede vedoucí Lukáš, majitel sportovní agentury Plácnem si!, zkušený vedoucí na táborech již po několik let (např. i vodácký  tábor Slon vranej kde je jedním z hlavních vedoucích.
 
Na stránkách naleznete online přihlášku, prosíme o vyplnění, brzy se Vám ozveme ohledně volných míst.
 
Bližší informace ohledně letních táborech 2018 budou zveřejněny v průběhu jara 2018.