Česky English
Drobečková navigace

Úvod > Tábory > Informace

tábory 2023

 

 

 

Kapacita tábora: 20 míst

Doporučený věk: 3 - 6, 6 -13 let

 

5.-10.3. POBYTOVÝ TÁBOR JARNÍ PRÁZDNINY, pro děti 5-13 let

 

24.7.- 28.7. PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR - MALÍ INDIÁNI - pro děti 3 - 6 let

30.7.. - 4.8. TEEPEE TÁBOR - VLCI - pro děti 7 - 13 let

30.7..- 4.8.  POBYTOVÝ TÁBOR - MEDVĚDI - pro děti 7 - 13 let

7.-11.8.. PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR - MOTÝLI- pro děti 6 - 13 let

 

Nejaktuálnější dění na táboře sledujte na profilu táborů: https://www.facebook.com/T%C3%A1bory-Chata-Beskydy-100818828147234

 

 

 

 

 1.png

POPIS TÁBORA (letní)

 
Klasický tábor pro milovníky přírody a táborových her. Chata Mír se nachází v beskydských lesích blízko Rožnova  pod Radhoštěm, kde příroda přímo vybízí k nezapomenutelnému prožití letních prázdnin.
 
Tábory konané u nás na chatě mají zejména sportovně-turistický charakter.

 

Děti tráví čas hlavně venku, což je samo o sobě velké dobrodružství. 
 

 Máme vlastní teepee jako venkovní zázemí pro děti. Děti si vyzkouší  nejlepší trefu s lukem, flusačkou nebo vzduchovou pistolí. Hlavní náplní programu jsou nejen výlety do okolní přírody, ale především klasické hry tak jak jsme byli zvyklí na táborech, když jsme my byli malí. Děti si sami nanosí dřevo, rozdělají a udržují oheň - abychom si na něm mohli večer všichni společně opéct špekáčky a zazpívat písničky. Oblíbenou hrou všech dětí je například Kubb, vyrobený ale samozřejmě samotnými dětmi. Sportovní aktivity doplňují klidnější programy a to luštění indicií nejen podle morseovy abecedy, vyrábění vlajky ...
Tábor vede vedoucí Lukáš, majitel sportovní agentury Plácnem si!, zkušený vedoucí na táborech již po několik let (např. i vodácký  tábor Slon vranej kde je jedním z hlavních vedoucích.

 

Na stránkách naleznete online přihlášku, prosíme o vyplnění, brzy se Vám ozveme ohledně volných míst.

 

LETNÍ TÁBORY 2023
 

Čestné prohlášení o neexistenci virových onemocnění, v případě cesty do zahraničí během posledního měsíce před začátkem tábora upřesnit kde účastník pobýval

 

Malí indiáni nezapomenou s sebou na tábor: lehkou karimatku a malý polštářek pro trávení poledního klidu v teepee, lahev na pití, oblečení dle aktuálního počasí - obuv nejlépe tenisky, v mokru nízká turistická, do ranní rosy holinky a tenisky do batůžku. V parnu pokrývku hlavy.

Ve středu 26.7. (Indiáni) a 9.8. (Motýli) bude sraz dětí na parkovišti Dolní Bečva, Dolní Rozpité, točna a děti bude čekat celodenní výlet. (Na oběd budeme na chatě, takže teplý oběd děti mít budou). Děti budou mít na chatě polední klid a vyzvedávání dětí již proběhne běžně na chatě.
Prosím, přizpůsobte dětem oblečení (batoh se svačinkou, pitím, lehká turistická obuv nebo tenisky nebo turistické sandále), repelent, pokrývka hlavy, případě pláštěnka. Ne deštník.

V případě jakýchkoliv nejasností se na mne neváhejte obrátit.

Zuzka

 
 
PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR - MALÍ INDIÁNI
24.-28.7. 2023
2.200,-
 
Tábor pro děti od 3 do 6ti let. Dle schopností dítěte !!!
Hlavní náplní tábora budou pohybové a naučné hry v přírodě, vycházky do lesa, tanečky, říkanky
Děti denně dojíždějí, strava 1x denně (teplý dvouchodový oběd), SVAČINA VLASTNÍ (2x :DOPO/ ODPOLEDNÍ ve svačinové krabičce)
Stravování a zázemí v chatě Mír, při krásném počasí svačíme rádi venku, při parném počasí nad 25 stupňů uvnitř chaty.
Venkovní zázemí v našem krásném teepee (na batůžky, polední klid ...)
 
 
S sebou pro děti- KARIMATKU A POLŠTÁŘEK ! oblečení pro pobyt v přírodě (jako ve školce na zahradu..) odpovídající počasí. Ohledně oblečení: prosím nic drahého, budeme se pohybovat v přírodě, barvit barvami, běhat po hřišti... Pokud bude horko POKRÝVKU HLAVY. Dále: lahev na pití buď s oblíbeným pitím (nebo dostanou naše - většinou štávu nebo čaj), náhradní oblečení v podepsané plátěné tašce. Každé ráno prosím děti nastříkat doslova od hlavy k patě repelentem ( většinou je ale stříkáme i průběžně naším).
- ČISTÉ PŘEZŮVKY PRO POBYT V KLUBOVNĚ
 
TÁBOROVOU DOKUMENTACI - KE STAŽENÍ NÍŽE.
2 dokumenty:
1. POTVRZENÍ O OČKOVÁNÍ (kopie očkovacího průkazu)
2. ZDRAVOTNÍ ZPŮSOBILOST
 
Každý den bude sraz na tábor v 7.45 hodin na Chatě Mír. Konec programu je vždy v 15,00 hodin, děti je možné vyzvedávat až do 16 hodin nejpozději
 
STŘEDA 26.7. bude sraz dětí V 7,30 na parkovišti Dolní Bečva, Dolní Rozpité, točna. Děti bude čekat celodopolední výlet. (Na oběd budeme na chatě, takže teplý oběd děti mít budou). Děti budou mít na chatě polední klid a vyzvedávání dětí již proběhne běžně na chatě.
Prosím, přizpůsobte dětem oblečení (batoh se svačinkou, pitím, lehká turistická obuv nebo tenisky nebo turistické sandále), repelent, pokrývka hlavy, pláštěnka (je super i na sezení v trávě, tudíž vzít za jakéholiv počasí). Ne deštník.
 
 
POBYTOVÝ - MEDVĚDI
30.7. - 4.8. 2022
4.300,-
 
Tábor pro děti od 7 do 13ti let, dle schopností dítěte. Program je zaměřený zejména pro děti navštěvující ZŠ, účast mladších dětí je však možná - zvažte fyzickou a psychickou zdatnost dítěte
Ubytování ve dvou, tří, čtyř a sedmilůžkovém pokoji. Sociální zařízení na chodbě.
Strava 5x denně (snídaně, svačina, oběd, svačina, teplá večeře).
Stravování a zázemí v nově zrekonstruovaném zázemí chaty Mír určené pouze pro potřeby tábory, při krásném počasí svačíme i jíme rádi venku, při parném počasí nad 25 stupňů uvnitř chaty.
S SEBOU: ČTĚTE NÍŽE !
 
zejména TÁBOROVOU DOKUMENTACI - KE STAŽENÍ NÍŽE.
 3 dokumenty:
 
 1. kopii kartičky pojištěnce
2. potvrzení o zdravotní způsobilosti
3. potrvzení o povinných očkování (kopie očkovacího průkazu)
4. bezinfekčnost
 
Nástup na tábor v neděli mezi 16 - 18 hodinou (začíná se večeří)
Konec tábora pátek  v 15,00 hodin (14,00 vyhlášení, končí se obědem)
 
S SEBOU: hygienické potřeby v toaletní taštičce (mýdlo, šampón, hřeben, zubní kartáček a pasta), ručník, osušku, kapesníky, spodní prádlo na počet dní tábora plus náhradní, ponožky na počet dní tábora plus náhradní, pyžamo, 3x kraťasy (holky příp. sportovní sukni), 5x tričko s krátkým rukávem, 2x tričko s dlouhým rukávem, tílka dle předpokládaného počasí, čepice proti slunci, mikina 1-2x, 2x tepláky (holky leginy), lehkou nepromokavou bundu nebo bundu+ pláštěnku, oblečení k ohni, turistické oblečení, přezůvky, sportovní a turistickou obuv příp. sandály, batůžek na výlety, PET láhev na vodu nebo sportovní lahev, termoska (ale nemusí být), hrníček nejlépe plastový, sluneční brýle, opalovací krém, pomáda na rty, BATERKU + náhradní baterie, sáček na špinavé prádlo, podepsané léky (pokud užívá), kapesné (nebo lze založit účet na baru), psací potřeby, společenské hry a knihy dle vlastního uvážení.  Oblíbený polštářek.
Léky, které dítě pravidelně užívá, včetně podrobné medikace
Nejmenší děti nezapomenout oblíbeného plyšáka na spaní nebo hračku (neručíme za ni).
 
STANOVÝ TEEPEE TÁBOR - VLCI (pobytový v teepee)
30.7. - 4.8. 2023
3.500,-
 
KAPACITA 10 DĚTÍ
Tábor pro děti od 7 do 13ti let. Dle schopností dítěte. Program je zaměřený zejména pro děti navštěvující ZŠ. U dětí mladších 7mi let zvažte fyzické a psychické schopnosti dítěte.
Hlavní náplní tábora budu pohybové a naučné hry v přírodě, luštění indicií, morseova abeceda, rozdělávání a udržování ohně, vaření na ohni, sběr a štípání dřeva, služby při vaření a úklidu okolo ohniště a stanoviště
Stravování a zázemí v budově chaty Mír, při krásném počasí svačíme i jíme rádi venku, při parném počasí nad 25 stupňů uvnitř chaty.
Děti ubytovány v teepee, sociální zařízení v budově
Stravování a zázemí v případě špatného počasí v budově, v nově zrekonstruovaném zázemí chaty Mír určené pouze pro potřeby tábora
Strava 5x denně (snídaně, svačina, oběd, svačina, teplá večeře)
 
S sebou
 hygienické potřeby v toaletní taštičce (mýdlo, šampón, hřeben, zubní kartáček a pasta), ručník, osušku, kapesníky, spodní prádlo na počet dní tábora plus náhradní, ponožky na počet dní tábora plus náhradní, pyžamo, 3x kraťasy (holky příp. sportovní sukni), 5x tričko s krátkým rukávem, 2x tričko s dlouhým rukávem, tílka dle předpokládaného počasí, čepice proti slunci, mikina 1-2x, 2x tepláky (holky leginy), lehkou nepromokavou bundu nebo bundu+ pláštěnku, oblečení k ohni, turistické oblečení, přezůvky, sportovní a turistickou obuv příp. sandály, batůžek na výlety, PET láhev na vodu nebo sportovní lahev, termoska (ale nemusí být), hrníček nejlépe plastový, sluneční brýle, opalovací krém, pomáda na rty, BATERKA + NÁHRADNÍ BATERIE,  sáček na špinavé prádlo, podepsané léky (pokud užívá), kapesné (nebo lze založit účet na baru), psací potřeby, společenské hry a knihy dle vlastního uvážení.  Oblíbený polštářek.
Léky, které dítě pravidelně užívá, včetně podrobné medikace
 
Stanový tábor: věci v tašce nebo kufru, pro snadné hledání věcí. Spacák a karimatku, teplé pyžamo, ponožky na spaní, pantofle NUTNÉ pro případný noční přechod do budovy na toaletu
 
Nejmenší děti nezapomenout oblíbeného plyšáka na spaní nebo hračku (neručíme za ni).
 
TÁBOROVOU DOKUMENTACI - KE STAŽENÍ NÍŽE.
3 dokumenty:
 
1. kopii kartičky pojištěnce
2. potvrzení o zdravotní způsobilosti
3. potvrzení o povinných očkování (kopie očkovacího průkazu)
4. bezinfekčnost
 
Nástup na tábor v neděli mezi 16 - 18 hodinou (začíná se večeří)
Konec tábora pátek 15,00 hodin (14,00 vyhlášení, končí se obědem).
  
PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR - MOTÝLI
8.-12.8. 2022
2.300,-
 
Tábor pro děti od 6 do 12ti let. Dle schopností dítěte - věková hranice od 6ti let je zejména z důvodu možnosti účasti mladších dětí, kteří budou mít na táboře své starší sourozence. Program je zaměřený zejména pro děti navštěvující ZŠ
Hlavní náplní tábora budu pohybové a naučné hry v přírodě, luštění indicií, morseova abeceda apod.
Děti denně dojíždějí, strava strava 1x denně (teplý dvouchodový oběd), SVAČINA VLASTNÍ (2x :DOPO/ ODPOLEDNÍ ve svačinové krabičce)
Stravování a zázemí v nově zrekonstruovaném zázemí chaty Mír určené pouze pro potřeby tábory, při krásném počasí svačíme rádi venku, při parném počasí nad 25 stupňů uvnitř chaty.
 
S sebou pro děti- KARIMATKU A POLŠTÁŘEK ! oblečení pro pobyt v přírodě (jako na zahradu..) odpovídající počasí. Ohledně oblečení: prosím nic drahého, budeme se pohybovat v přírodě, barvit barvami, běhat po hřišti... Pokud bude horko pokrývku hlavy. Dále : plastový hrneček nebo lahev na pití s oblíbeným pitím (nebo dostanou naše- většinou štávu nebo čaj), náhradní oblečení v podepsané plátěné tašce. Každé ráno prosím děti nastříkat doslova od hlavy k patě repelentem ( většinou je ale stříkáme i průběžně naším). ČISTÉ PŘEZŮVKY PRO POBYT V KLUBOVNĚ
 
TÁBOROVOU DOKUMENTACI - KE STAŽENÍ NÍŽE.
2 dokumenty
 
1. POTVRZENÍ O OČKOVÁNÍ (kopie očkovacího průkazu)
2. ZDRAVOTNÍ ZPŮSOBILOST
 
 
Každý den bude sraz na tábor v 7.45 hodin na Chatě Mír. Konec programu je vždy v 15,00 hodin, děti je možné vyzvedávat až do 16 hodin
 
STŘEDA 9.8. bude sraz dětí V 7,30 na parkovišti Dolní Bečva- Dolní Rozpité, točna. Děti bude čekat celodopolední výlet. (Na oběd budeme na chatě, takže teplý oběd děti mít budou). Děti budou mít na chatě polední klid a vyzvedávání dětí již proběhne běžně na chatě.
Prosím, přizpůsobte dětem oblečení (batoh se svačinkou, pitím, lehká turistická obuv nebo tenisky nebo turistické sandále), repelent, pokrývka hlavy, pláštěnka (je super i na sezení v trávě, vzít za jakéholiv počasí). Ne deštník.
 
2.png
 
 
NA VŠECHNY TÁBORY MUSÍ MÍT DĚTI ZA SEBOU VŠECHNA POVINNÁ OČKOVÁNÍ ! (očkování na covid není povinné očkování)
 

PŘIHLÁŠKY

 
 

PROGRAM TÁBORA

Klasický táborový program (celotáborová hra, hry, soutěže, promítání filmu, závěrečná diskotéka)
Krátké výlety, jeden den celodenní výlet
Program a výlety jsou zcela závislé na aktuální předpovědi počasí a kondici jednotlivých účastníků
 

VEDENÍ TÁBORA

zkušení táboroví vedoucí, hlavní vedoucí, kvalifikovaný zdravotník
 

CENA TÁBORA ZAHRNUJE

ubytování ve vícelůžkových pokojích, sociální zařízení na patře, lůžkoviny
5x denně strava včetně celodenního pitného režimu
odměny, ceny, diplomy
pedagogický a zdravotnický dozor
DPH
 

UBYTOVÁNÍ A STRAVA

Děti jsou ubytovány na Chatě Mír ve vícelůžkových pokojích, sociální zařízení je na patře. V hotelu je k dispozici sauna, pingpongový stůl, stolní fotbálek a společenská místnost. Během stravování dětí je budova chaty uzavřena pro hosty restaurace.
 
Strava je zajištěna 5x denně včetně celodenního pitného režimu (čaj, voda se šťávou, voda). Doporučujeme dětem přibalit nejen láhev na vodu, ale i termosku na teplý čaj. Snídaně jsou servírovány dle jídelníčku - pečivo s uzeninou, sýrem, marmeládou nebo domácí moučník. Na dopolední svačinu děti dostávají ovoce nebo sušenku. Oběd je servírovaný, skládá se z polévky a hlavního chodu. Na odpolední svačinu připravíme domácí pomazánku s pečivem nebo se sýrem a šunkou či jogurt s cereáliemi, nebo ovoce či zeleninu. Večeře je taktéž servírovaná a skládá se z hlavního chodu. 
 
Na tábor přijímáme děti s bezlepkovou dietou, vegetariány, vegany a děti s různým omezením ve stravě. Informace o požadavcích na úpravu jídelníčku prosím uveďte do poznámky v přihlášce na tábor.
 

ke stažení 

Táborovou dokumentaci - nutné ověřit lékařem dle pokynů na dokumentaci.
 
 
 
KOPII KARTIČKY POJIŠTĚNCE
 
S SEBOU
Dále: hygienické potřeby v toaletní taštičce (mýdlo, šampón, hřeben, zubní kartáček a pasta), ručník, osušku, kapesníky, spodní prádlo na počet dní tábora plus náhradní, ponožky na počet dní tábora plus náhradní, pyžamo, 3x kraťasy (holky příp. sportovní sukni), 5x tričko s krátkým rukávem, 2x tričko s dlouhým rukávem, tílka dle předpokládaného počasí, čepice proti slunci, mikina 1-2x, 2x tepláky (holky leginy), lehkou nepromokavou bundu nebo bundu+ pláštěnku, oblečení k ohni, turistické oblečení, přezůvky, sportovní a turistickou obuv příp. sandály, batůžek na výlety, PET láhev na vodu nebo sportovní lahev, termoska (ale nemusí být), hrníček nejlépe plastový, sluneční brýle, opalovací krém, pomáda na rty, sáček na špinavé prádlo, podepsané léky (pokud užívá), kapesné (nebo lze založit účet na baru), psací potřeby, společenské hry a knihy dle vlastního uvážení.  Oblíbený polštářek.
Léky, které dítě pravidelně užívá, včetně podrobné medikace
 
Stanový tábor: věci v tašce nebo kufru, pro snadné hledání věcí. Spacák a karimatku, teplé pyžamo, ponožky na spaní, pantofle NUTNÉ pro případný noční přechod do budovy na toaletu
 
Příměstský tábor: Věci na jeden den sbalené v batůžku, 2x svačina,  sportovní láhev na pití, náhradní oblečení možné ponechat na chatě celý týden- sbalené v označené látkové tašce (nebo igelitce, batůžku), čisté přezůvky
 
Nejmenší děti nezapomenout oblíbeného plyšáka na spaní nebo hračku (neručíme za ni).
 

S SEBOU NEBRAT

 
Příliš drahé oblečení, elektroniku a cennosti. V případě potřeby si mohou děti zavolat z táborového telefonu. Léky, které jsou běžně dostupné v lékárně např. na bolest hlavy apod., na táboře máme dostatečně vybavenou lékárničku a kvalifikovaného zdravotníka
 

 

 

Přihlášky online

plakát_tabor_2022_chatamir.jpg

CHATA MÍR BESKYDY (2).png

Tábor20.png

zimní2019.png

Tábor19.png

 

SPRÁVNÝ TÁBOR.png 

 
TÁBOR17.jpg

otec a syn.png