Česky English
Drobečková navigace

Úvod > Tábory > Informace

Jarní tábor

Jarní prázdniny 19.2. - 23.2. 2018

Cena: 3.150,-

Kapacita tábora: 20 míst

Doporučený věk: 6-15 let

POPIS TÁBORAJarní.png

 
Klasický tábor pro milovníky zimních radovánek a táborových her. Chata Mír se nachází v beskydských lesích blízko Rožnova  pod Radhoštěm, kde příroda přímo vybízí k nezapomenutelnému prožití jarních prázdnin.
 
Pro sportovně založené zájemce je možnost (není povinné) podniknout výlety na běžkách (nutné nahlásit předem). Zúčastnit se mohou také absolutní začátečníci na běžkách, kterým základy této dovednosti rádi vysvětlíme a budou mít možnost běžky vyzkoušet pouze v okolí chaty.
 

PŘIHLÁŠKY

 
 

PROGRAM TÁBORA

 
stavění sněžných soch a iglú
bobování a sáňkování
putování po stopách Yettiho
klasický táborový program (hry, soutěže, promítání filmu, závěrečná diskotéka)
výuka běžkování, krátké výlety na běžkách, delší výlet na běžkách pro zdatné (vlastní kompletní výbava)
Program a výlety jsou zcela závislé na aktuální předpovědi počasí a kondici jednotlivých účastníků
 

VEDENÍ TÁBORA

 
zkušení táboroví vedoucí, hlavní vedoucí, kvalifikovaný zdravotník
 

CENA TÁBORA ZAHRNUJE

 
ubytování ve vícelůžkových pokojích, sociální zařízení na patře, lůžkoviny
5x denně strava včetně celodenního pitného režimu
v případě příliš dobrých sněhových podmínek doprava čtyřkolkou od zákazu vjezdu na Chatu Mír
odměny, ceny, diplomy
pedagogický a zdravotnický dozor
DPH
základní úrazové pojištění
 

UBYTOVÁNÍ A STRAVA

 
Děti jsou ubytovány na Chatě Mír ve vícelůžkových pokojích, sociální zařízení je na patře. V hotelu je k dispozici sauna, pingpongový stůl, stolní fotbálek, společenská místnost a lyžárna.
 
Strava je zajištěna 5x denně včetně celodenního pitného režimu (čaj, voda se šťávou, voda). Doporučujeme dětem přibalit nejen láhev na vodu, ale i termosku na teplý čaj. Snídaně jsou servírovány dle jídelníčku - pečivo s uzeninou, sýrem, marmeládou nebo domácí moučník. Na dopolední svačinu děti dostávají ovoce nebo sušenku. Oběd je servírovaný, skládá se z polévky a hlavního chodu. Na odpolední svačinu připravíme domácí pomazánku s pečivem nebo se sýrem a šunkou či jogurt s cereáliemi, nebo ovoce či zeleninu. Večeře je taktéž servírovaná a skládá se z hlavního chodu. 
 
Na tábor přijímáme děti s bezlepkovou dietou, vegetariány, vegany a děti s různým omezením ve stravě. Informace o požadavcích na úpravu jídelníčku prosím uveďte do poznámky v přihlášce na tábor.
 

S SEBOU 

 
Táborovou dokumentaci - bude zasláno na uvedený email, nutné ověřit lékařem dle pokynů na dokumentaci. Kopii kartičky pojištěnce
 
Léky, které dítě pravidelně užívá, včetně podrobné medikace
 
nepromokavá zimní bunda, oteplovačky, kombinéza, 2x rukavice, 2x čepice, 2x šála, podvlékačky, termo prádlo, nepromokavá zimní obuv, hygienické potřeby (mýdlo, šampón, hřeben, zubní kartáček a pasta), ručníky, kapesníky, spodní prádlo na počet dní tábora plus náhradní, teplé ponožky na počet dní tábora, teplé pyžamo, 2x nátělník, 2x tričko s krátkým rukávem, 3x tričko s dlouhým rukávem, svetry, mikiny, 2x tepláky, přezůvky, botasky, batůžek na výlety, PET láhev na vodu, termoska, sluneční brýle, opalovací krém, pomáda na rty, sáček na špinavé prádlo, podepsané léky (pokud užívá), kapesné, psací potřeby, společenské hry a knihy dle vlastního uvážení. Jednoduchou masku na karneval.
 

S SEBOU NEBRAT

 
Příliš drahé oblečení, elektroniku a cennosti. V případě potřeby si mohou děti zavolat z táborového telefonu. Léky, které jsou běžně dostupné v lékárně např. na bolest hlavy apod., na táboře máme dostatečně vybavenou lékárničku a kvalifikovaného zdravotníka
 
 
 

LETNÍ TÁBORY

 
Tábory konané u nás na chatě mají zejména sportovně-turistický charakter.
Děti tráví čas hlavně venku, což je samo o sobě velké dobrodružství. TÁBOR17.jpg
 
Máme vlastní teepee jako venkovní zázemí pro děti. Děti si vyzkouší  nejlepší trefu s lukem, flusačkou nebo vzduchovou pistolí. Hlavní náplní programu jsou nejen výlety do okolní přírody, ale především klasické hry tak jak jsme byli zvyklí na táborech, když jsme my byli malí. Děti si sami nanosí dřevo, rozdělají a udržují oheň - abychom si na něm mohli večer všichni společě opéct špekáčky a zaspívat písničky. Oblíbenou hrou všech dětí je například Kubb, vyrobený ale samozřejmě samotnými dětmi. Sportovní aktivity doplňují klidnější programy a to luštění indicií nejen podle morseovy abecedy, vyrábění vlajky ...
 
Tábor vede vedoucí Lukáš, majitel sportovní agentury Plácnem si!, zkušený vedoucí na táborech již po několik let (např. i vodácký  tábor Slon vranej kde je jedním z hlavních vedoucích.
 
Na stránkách naleznete online přihlášku, prosíme o vyplnění, brzy se Vám ozveme ohledně volných míst.
 
Bližší informace ohledně letních táborech 2018 budou zveřejněny v průběhu jara 2018.