Česky English
Drobečková navigace

Úvod > Tábory > Informace

tábory léto 2019

Kapacita tábora: 20 míst

Doporučený věk: 3 - 6, 5 -15 let

 

 

22.-26.7. PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR - BROUČCI - pro děti 3 - 5 let

29.7. - 2.8. POBYTOVÝ TÁBOR - MEDVĚDI - pro děti 5 - 15 let

5. - 9.8. PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR - MOTÝLI - pro děti 5 - 15 let

12. - 16.8. STANOVÝ TÁBOR - VLCI - pro děti 5 - 15 let

 

 Tábor19.png

POPIS TÁBORA

 
Klasický tábor pro milovníky přírody a táborových her. Chata Mír se nachází v beskydských lesích blízko Rožnova  pod Radhoštěm, kde příroda přímo vybízí k nezapomenutelnému prožití letních prázdnin.
 
Tábory konané u nás na chatě mají zejména sportovně-turistický charakter.

 

Děti tráví čas hlavně venku, což je samo o sobě velké dobrodružství. 
 

 Máme vlastní teepee jako venkovní zázemí pro děti. Děti si vyzkouší  nejlepší trefu s lukem, flusačkou nebo vzduchovou pistolí. Hlavní náplní programu jsou nejen výlety do okolní přírody, ale především klasické hry tak jak jsme byli zvyklí na táborech, když jsme my byli malí. Děti si sami nanosí dřevo, rozdělají a udržují oheň - abychom si na něm mohli večer všichni společně opéct špekáčky a zazpívat písničky. Oblíbenou hrou všech dětí je například Kubb, vyrobený ale samozřejmě samotnými dětmi. Sportovní aktivity doplňují klidnější programy a to luštění indicií nejen podle morseovy abecedy, vyrábění vlajky ...
Tábor vede vedoucí Lukáš, majitel sportovní agentury Plácnem si!, zkušený vedoucí na táborech již po několik let (např. i vodácký  tábor Slon vranej kde je jedním z hlavních vedoucích.

 

Na stránkách naleznete online přihlášku, prosíme o vyplnění, brzy se Vám ozveme ohledně volných míst.

 

 
PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR - BROUČCI
22.- 26.7. 2019
 
Možnost vyzvedávání dětí po obědě (11,30-12hodin), cena: 1400,-/ 5 dní 
Tábor pro děti od 3 do 6ti let. Dle schopností dítěte !!!
Hlavní náplní tábora budou pohybové a naučné hry v přírodě a logopedický program (neodborné- říkanky, cvičení, jazykolamy ...)
Děti denně dojíždějí, strava 3x denně (svačina, oběd, svačina)
Stravování a zázemí v budově chaty Mír, při krásném počasí svačíme rádi venku, při parném počasí nad 25 stupňů uvnitř chaty.
 
S sebou pro děti- oblečení pro pobyt v přírodě (jako ve školce na zahradu..) odpovídající počasí. Ohledně oblečení: prosím nic drahého, budeme se pohybovat v přírodě, barvit barvami, běhat po hřišti... Pokud bude horko pokrývku hlavy. Dále : plastový hrneček nebo lahev na pití s oblíbeným pitím (nebo dostanou naše- většinou štávu nebo čaj), náhradní oblečení v podepsané plátěné tašce. Každé ráno prosím děti nastříkat doslova od hlavy k patě repelentem ( většinou je ale stříkáme i průběžně naším).
TÁBOROVOU DOKUMENTACI - KE STAŽENÍ NÍŽE. POTVRZENÍ O OČKOVÁNÍ A BEZINFEKČNOSTI
 
Každý den bude sraz na tábor v 7.45 hodin na Chatě Mír. Konec programu je vždy v 16 hodin, děti je možné vyzvedávat až do 17té hodiny.
 
ÚTERÝ: vtipná pokrývka hlavy
STŘEDA: VÝLET. Obuv do přírody - nejlépe kotníková turistická. Oblečení dle předpovědi - např. nepromokavá bunda, pláštěnka, pokrývka hlavy, lahev s pitím, příp. oblíbená energetická svačina (ale samozřejmě budeme pro děti mít).
ČTVRTEK: NESMYSLNÉ OBLEČENÍ (s sebou v tašce)
 
POBYTOVÝ - MEDVĚDI - POSLEDNÍ 3 MÍSTA
29.7. - 2.8. 2019
Tábor pro děti od 5 do 15ti let, dle schopností dítěte. Program je zaměřený zejména pro děti navštěvující ZŠ, účast mladších dětí je však možná.
Ubytování ve dvou, tří, čtyř a sedmilůžkovém pokoji. Sociální zařízení na chodbě.
Strava 5x denně (snídaně, svačina, oběd, svačina, teplá večeře).
Stravování a zázemí v budově chaty Mír, při krásném počasí svačíme i jíme rádi venku, při parném počasí nad 25 stupňů uvnitř chaty.
S SEBOU: ČTĚTE NÍŽE !
 
Nástup na tábor v pondělí 6,30 - 8,00 hodin.
Konec tábora pátek 17,00 hodin (16,00 vyhlášení).
 
PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR - MOTÝLI
5. - 9.8. 2019
 
Tábor pro děti od 5 do 15ti let. Dle schopností dítěte - věková hranice od 5ti let je zejména z důvodu možnosti účasti mladších dětí, kteří budou mít na táboře své starší sourozence. Program je zaměřený zejména pro děti navštěvující ZŠ
Hlavní náplní tábora budu pohybové a naučné hry v přírodě, luštění indicií, morseova abeceda apod.
Děti denně dojíždějí, strava 3x denně (svačina, oběd, svačina)
Stravování a zázemí v budově chaty Mír, při krásném počasí svačíme rádi venku, při parném počasí nad 25 stupňů uvnitř chaty.
 
S sebou pro děti- oblečení pro pobyt v přírodě (jako na zahradu..) odpovídající počasí. Ohledně oblečení: prosím nic drahého, budeme se pohybovat v přírodě, barvit barvami, běhat po hřišti... Pokud bude horko pokrývku hlavy. Dále : plastový hrneček nebo lahev na pití s oblíbeným pitím (nebo dostanou naše- většinou štávu nebo čaj), náhradní oblečení v podepsané plátěné tašce. Každé ráno prosím děti nastříkat doslova od hlavy k patě repelentem ( většinou je ale stříkáme i průběžně naším).
TÁBOROVOU DOKUMENTACI - KE STAŽENÍ NÍŽE. POTVRZENÍ O OČKOVÁNÍ A BEZINFEKČNOSTI
 
Každý den bude sraz na tábor v 7.45 hodin na Chatě Mír. Konec programu je vždy v 16 hodin, děti je možné vyzvedávat až do 17té hodiny.
ÚTERÝ: vtipná pokrývka hlavy
STŘEDA: VÝLET. Obuv do přírody - nejlépe kotníková turistická. Oblečení dle předpovědi - např. nepromokavá bunda, pláštěnka, pokrývka hlavy, lahev s pitím, příp. oblíbená energetická svačina (ale samozřejmě budeme pro děti mít).
ČTVRTEK: NESMYSLNÉ OBLEČENÍ (s sebou v tašce).
 
STANOVÝ TÁBOR - VLCI - PLNĚ OBSAZENO
12. - 16.8. 2019
KAPACITA 10 DĚTÍ
Tábor pro děti od 5 do 15ti let. Dle schopností dítěte - věková hranice od 5ti let je zejména z důvodu možnosti účasti mladších dětí, kteří budou mít na táboře své starší sourozence. Program je zaměřený zejména pro děti navštěvující ZŠ. U dětí mladších 7mi let zvažte fyzické a psychické schopnosti dítěte.
Hlavní náplní tábora budu pohybové a naučné hry v přírodě, luštění indicií, morseova abeceda, rozdělávání a udržování ohně, vaření na ohni, sběr a štípání dřeva, služby při vaření a úklidu okolo ohniště a stanoviště
Stravování a zázemí v budově chaty Mír, při krásném počasí svačíme i jíme rádi venku, při parném počasí nad 25 stupňů uvnitř chaty.
Děti ubytovány v teepee, sociální zařízení v budově
Stravování a zázemí v případě špatného počasí v budově
Strava 5x denně (snídaně, svačina, oběd, svačina, teplá večeře)
Vybavení na tábor viz níže --- " S SEBOU"
 
TÁBOROVOU DOKUMENTACI - KE STAŽENÍ NÍŽE. POTVRZENÍ O OČKOVÁNÍ A BEZINFEKČNOSTI
 
Nástup na tábor v pondělí 6,30 - 8,00 hodin.
Konec tábora pátek 17,00 hodin (16,00 vyhlášení).
 
NA VŠECHNY TÁBORY MUSÍ MÍT DĚTI ZA SEBOU VŠECHNA POVINNÁ OČKOVÁNÍ !
 

PŘIHLÁŠKY

 
 

PROGRAM TÁBORA

Klasický táborový program (celotáborová hra, hry, soutěže, promítání filmu, závěrečná diskotéka)
Krátké výlety, jeden den celodenní výlet
Program a výlety jsou zcela závislé na aktuální předpovědi počasí a kondici jednotlivých účastníků
 

VEDENÍ TÁBORA

zkušení táboroví vedoucí, hlavní vedoucí, kvalifikovaný zdravotník
 

CENA TÁBORA ZAHRNUJE

ubytování ve vícelůžkových pokojích, sociální zařízení na patře, lůžkoviny
5x denně strava včetně celodenního pitného režimu
odměny, ceny, diplomy
pedagogický a zdravotnický dozor
DPH
základní úrazové pojištění
 

UBYTOVÁNÍ A STRAVA

Děti jsou ubytovány na Chatě Mír ve vícelůžkových pokojích, sociální zařízení je na patře. V hotelu je k dispozici sauna, pingpongový stůl, stolní fotbálek a společenská místnost. Během stravování dětí je budova chaty uzavřena pro hosty restaurace.
 
Strava je zajištěna 5x denně včetně celodenního pitného režimu (čaj, voda se šťávou, voda). Doporučujeme dětem přibalit nejen láhev na vodu, ale i termosku na teplý čaj. Snídaně jsou servírovány dle jídelníčku - pečivo s uzeninou, sýrem, marmeládou nebo domácí moučník. Na dopolední svačinu děti dostávají ovoce nebo sušenku. Oběd je servírovaný, skládá se z polévky a hlavního chodu. Na odpolední svačinu připravíme domácí pomazánku s pečivem nebo se sýrem a šunkou či jogurt s cereáliemi, nebo ovoce či zeleninu. Večeře je taktéž servírovaná a skládá se z hlavního chodu. 
 
Na tábor přijímáme děti s bezlepkovou dietou, vegetariány, vegany a děti s různým omezením ve stravě. Informace o požadavcích na úpravu jídelníčku prosím uveďte do poznámky v přihlášce na tábor.
 

S SEBOU 

 1x VTIPNOU POKRÝVKU HLAVY (hasičská přilba, vtipná čepice, klobouk aj....) 
1x NESMYSLNÉ OBLEČENÍ (lyžařské brýle+letní kratasy, tátova košile, plavky+lyžařské rukavice, šaty a přes to velké tričko co bude naruby, tričko bez rukávů, tílko na tričku, mikina oblečená na nohou...... Klidně i doplňky: pásek na hlavě, hodinky na noze, korále okolo pasu, RODIČE ZAPOJTE FANTAZII !)
 
Táborovou dokumentaci - nutné ověřit lékařem dle pokynů na dokumentaci. Zejména potvrzení o očkování. Kopii kartičky pojištěnce
 
Léky, které dítě pravidelně užívá, včetně podrobné medikace
 
Dále: hygienické potřeby v toaletní taštičce (mýdlo, šampón, hřeben, zubní kartáček a pasta), ručník, osušku, kapesníky, spodní prádlo na počet dní tábora plus náhradní, ponožky na počet dní tábora plus náhradní, pyžamo, 3x kraťasy (holky příp. sportovní sukni), 5x tričko s krátkým rukávem, 2x tričko s dlouhým rukávem, tílka dle předpokládaného počasí, čepice proti slunci, mikina 1-2x, 2x tepláky (holky leginy), lehkou nepromokavou bundu nebo bundu+ pláštěnku, oblečení k ohni, turistické oblečení, přezůvky, sportovní a turistickou obuv příp. sandály, batůžek na výlety, PET láhev na vodu nebo sportovní lahev, termoska (ale nemusí být), hrníček nejlépe plastový, sluneční brýle, opalovací krém, pomáda na rty, sáček na špinavé prádlo, podepsané léky (pokud užívá), kapesné (nebo lze založit účet na baru), psací potřeby, společenské hry a knihy dle vlastního uvážení.  Oblíbený polštářek. Jednoduchou masku na karneval.
 
Stanový tábor: věci v tašce nebo kufru, pro snadné hledání věcí. Spacák a karimatku, teplé pyžamo, ponožky na spaní, pantofle nutné pro případný noční přechod do budovy na toaletu
 
Příměstský tábor: Věci na jeden den sbalené v batůžku, náhradní oblečení možné ponechat na chatě celý týden- sbalené v označené látkové tašce (nebo igelitce, batůžku)
 
Nejmenší děti nezapomenout oblíbeného plyšáka na spaní nebo hračku (neručíme za ni).
 

S SEBOU NEBRAT

 
Příliš drahé oblečení, elektroniku a cennosti. V případě potřeby si mohou děti zavolat z táborového telefonu. Léky, které jsou běžně dostupné v lékárně např. na bolest hlavy apod., na táboře máme dostatečně vybavenou lékárničku a kvalifikovaného zdravotníka
 

Víkendový kurz šití softshellových kalhot

4.-6.10.

Začátek kurzu pátek po 16té hodině (výběr látek, střih)

Sobota celodenní kurz, nutné ovládat základy na vlastním šicím stroji, dost času na to se také v klidu najíst formou plné penze

Neděle: dokončení kalhot, případně šití dalších menších věcí, úklid pokojů, odjezd v dopoledních hodinách

CENA KURZU: 800,- / osobu

V ceně: materiál na kalhoty, kdo stihne i něco navíc 😉, výběr z více barev a vzorů, malé občerstvení, instruktorka co Vám bude celý kurz k dispozici. Vlastní šicí stroj

CENA UBYTOVÁNÍ: 500,-/ osobu

Ubytování v nově zrekonstruovaných pokojích, včetně lůžkovin a ručníků.

Stravování plná penze (2x teplá večeře, 2x teplý oběd, 2x snídaně formou bufetu): 900,-/ osobu

 

CENA ZA DÍTĚ VČETNĚ UBYTOVÁNÍ, PROGRAMU A STRAVY: 900,-/ dítě

Účast dětí není povinná

(2x večeře, 2x oběd, 2x snídaně, ubytování, program)

Program pro děti od 4 let- výlet, hry v lese, sportovní program

 

Maximální počet účastníků kurzu (dospělých): 10

Maximální počet dětí: 15

 

Přihlášky zasílejte na emailovou adresu: tabory@chatamirbeskydy.cz

 

SPRÁVNÝ TÁBOR.png 

 
TÁBOR17.jpg

otec a syn.png